Tarih Yine Tekerrür Ediyor

Tarih Yine Tekerrür Ediyor

Tarih tekerrür ediyor. İbret alınsaydı tekerrür mü ederdi? Sanılmasın ki bu yapılanlar unutulacak. Ahirette hesap ayrı olacak. Gelecek nesiller bunları tarih kitaplarında okuyacaklar. Hizmet okullarını kapattırmak için uğraşanlar, gazetelerde bunları destekleyen yazı yazanlar. iftira üstüne iftira atanlar, masum insanlara çamur atanlar… Gelecek nesiller sizden utançla bahsedecek.

Büyük devletlerin başta Afrika olmak üzere, bir çok ülkede açmış olduğu okullar var. Kendi dilini kültürünü öğretiyorlar. Ticari ilişkilerini bu şekilde geliştirmeye çalışıyorlar.

Sizler Afrikayı-Asyayı… Görmediniz, yaşamadınız.

Oralardaki yabancı ülkelerin açtığı okullardan haberiniz yok. Her ülkenin yurt dışına okul açmak için çırpındıgından haberiniz yoktur, ya da bilerek ülkemize ihanet ediyorsunuz. Sizin düştüğünüz durumun vahameti anlaşılsın diye bir hatıramı paylaşmak istiyorum.

Yıl 1998 Ülkemizin çok yetkili birisi bir heyetle Ortaasya Cumhuriyetlerinden birini ziyaret ediyor. Milli eğitim bakanı Türkleri çok sevdiği için akşam yemeğine bizimkileri evine çağırıyor. Yemek yeniyor, bizim yetkili Milli Eğitim bakanına;

-Türk okullarını kapatın. Bunlar fundamantalist. Sizin çocuklarınıza İslamı öğretir….

Milli Eğitim Bakanı: ‘-Bu bizim iç meselemiz. Biz değerlendiririz’ deyip kapatıyor. Bakan kendine ev yaptırıyor. Sabah erkenden inşaata geliyor. İşi yapan mühendis Türk. Bakanı görünce ‘bu saatlerde hiç gelmezdi acaba bir problem var’ diye endişeleniyor.
Yanına gelip ‘buyurun inşaatı gezelim’ diyor.
-Hayır inşaatı gezmeyelim sana bir şey sormak için geldim.
-Sizin ….. Türk mü?.
-Evet
-Kesin biliyor musun?.
-Kesin biliyorum. Elbette Türk
-İnanmam o zaman sen yanlış biliyorsundur. O Türk olamaz. Onda Türk kanı olamaz. O dün bana Türk liselerini kapatın dedi. Bizim çocuklarımıza müslümanlık öğretirlermiş. Kardeşim biz müslümanız. Çocuklarımıza Müslümanlık öğretilmesinden mi rahatsız olacağız. Şunu dese anlardım. Buradaki İngiliz, Fransız, Amerikan okullarını kapatın. Çocuklarınızı hıristiyan yaparlar. Türk okullarını kapatın diyor. Anlıyormusun. Bunu bana söyledi. Başkasından işitsem inanmazdım.

Ve devam etmiş: -Bizim kendi istihbaratımız var. Biz bu okulları çok iyi biliyoruz. Kimsenin bize vereceği akıla ihtiyacımız yoktur…

KİMİ KİME ANLATIYORSUNUZ

Her ülkenin kendine göre emniyet ve istihbarat teşkilatı vardır. Ülkesinde açılan her okulu, orada görev yapan öğretmenleri zaten takip ediyor, didik didik ediyorlar. Gidip o ülke liderlerine bu okulları anlatanlara, Oradaki yetkililer eminim gülüyorlardır. Çünkü bu okullardaki öğretmenleri, okulları 20-30 yıldır o ülkenin istihbarat teşkilatları ve devlet kurumları tarafından zaten takip ediliyorlar. Bir falsolarını bulsalar bu okulları anında kapatır, öğretmenleri sınır dışı ederlerdi.

BU ZULÜMLERİ YAPANLAR KİM?

Bu konuda bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Bu zulmü yapanlar gerçekte kimler. Öyle ya, Müslüman ve Türk kanı taşıyan bir Türkiye vatandaşı bu okulları niye kapattırmak istesin. Bunca zulmü neden yapsın.

Tam da bu noktada Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi’nin ‘-Ben bakıyorum; kim bana zulmediyor, dikkat ediyordum, onlar katiyen Türk değillerdir. Çünkü, hakiki Türklerde zulmetmek damarı yoktur. Bana zulmedenler, Türklük perdesi altına girmiş başka millettendir’ sözleri aklıma geldi. Belki de 28 Şubat sürecinde ve günümüzde yapılan zulümlerin, fitnelerin, ihanetlerin arka planını üstadın bu sözü daha iyi açıklıyordur.

Dünden bu güne değişen pek bir şey yok aslında. Asrı saadette de böyleydi. Günümüzde de böyle. Şer cephesi İslamiyetin, Nam-ı Celil-i Muhammed’in yayılmasından, gönüllere girmesinden hep rahatsız olmuştur. Onu önlemek için her türlü fitne, hile, baskı ve zulümü mübah denemiştir.

1500 Yıl önce Habeşistan’a (Bu günkü ismi Etiyopya) Hicret eden sahabiyi, küfür cephesi geri istedi. Habeş Kralı Necaşi, sahabelere;
-Ülkemde istediğiniz kadar kalabilirsiniz dedi.

Bu gün yine Etiyopya’da, Romanya’da, Kazakistan’da ve Dünyanın başka yerlerinde
-Hizmet okullarını kapatın diyorlar.

Necaşinin torunları ise oradaki okul yetkililerine
-Siz onlara bakmayın. Ülkemizde yeni okullar açın’ diyor.

Anlayacağınız. Tarih tekerrür ediyor.

 

Hasan  Hüseyin Aygün

hasanali2030@yahoo.com

Facebook  hasanali2030

Twitter     http://twitter.com/hasanali2030

534 izlenme

“Tarih Yine Tekerrür Ediyor” için 1 Yorum

Yorum Yapın