Fildişi Sahili’nde Türk Okullarına Büyük Övgü

Fildişi Sahili’nde Türk Okullarına Büyük Övgü

Fildişi Sahili Özel Okullar Genel Müdürü : Beni şahsen onurlandıran bu kurumun her zaman yanında olacağız.

Fildişi Sahili’nde Şafak Eğitim Kurumları ile Fildişi Sahili Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle bilim fuarı düzenlendi. Türkçe standının da yer aldığı bilim fuarına hem davetliler hem de öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Bu yıl birincisi düzenlenen fuara Fildişi Sahili Özel Okullar Genel Müdürü Mamenet D. Toungara ile önemli isimler katıldı.

Fildişi Sahili Özel Okullar Genel Müdürü Mamenet D. Toungara fuarda yaptığı konuşmada ‘’Şafak Eğitim Kurumlarıyla ilişkilerimiz açılış yılı olan 2006 dan bu yana devam ediyor. Şafak Eğitim Kurumları her yıl öğrencilerimize katkısı olan organizasyonlar düzenliyor. Bu yıl birinci Bilim fuarını düzenliyorlar. Fakat şunu da ifade etmek gerekir her yıl matematik olimpiyatı düzenliyorlar. Bunların yanında Bosfor ( Köprü ) yardım dernekleriyle her yıl değişik zamanlarda sosyal yardım organizasyonları düzenliyorlar. ” dedi.

Ülkesindeki Türk Okulu’nun kendini onurlandırdığına vurgu yapan ve her zaman yanlarında olacaklarının mesajını veren Toungara, “Şafak Eğitim Kurumlarını bilim teknik elektronik fizik kimya alanlarında yaptıkları bu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Beni şahsen de onurlandıran bu kurumun her zaman yanında olacağız. Öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunan tüm kurumlara destek olacağız.” ifadelerini kullandı.

Özgür Düşünce
15 Nisan 2016 Cuma

138 izlenme

Yorum Yapın