Bu AKP-Hizmet Kavgası Değil

Bu AKP-Hizmet Kavgası Değil

Afrikada çalışıyordum. TUSKON un düzenlediği programa işadamlarıyla katıldık. Farklı illeri gezdik. Bursada bir tekstil fabrikasını geziyorduk. İşadamlarından birisi şöyle demişti: Ben yıllardır bu ürünü satıyorum. Bunun İngiltere de üretildiğini sanıyordum. Üç kat pahalı alıyormuşum. Ne insafsız adamlarmış.

Gemiyle bogaz turu yapıyoruz. Bahar mevsimi çicekler açmış. Manzara çok güzel. Misafirlerden biri; Ben çok farklı ülkeler gezdim. Böyle güzel Ülke görmedim. Biz Türkiyeyi Afrika gibi sanıyorduk. Buranın Avrupaya dan farkı yok. Avrupaya göre burası çok ucuz. Türkiyede her şey üretiliyor. Keşke buraya daha önce gelmiş olsaydım. Telefonunu çıkarıp hanımını aradı. Yarın ilk uçakla İstanbula gel dedi.
Yengemi neden çagırdın İki gün sonra dönüş biletin var.

TÜRKİYEDEN ALACAGIM

Buraya gelirken İtalya dan dört konteynır mal sparişi vermiştim. Bir ay sonra vereceklerdi. Dün İtalya yı arayıp iptal ettim. Önceki gün gezdiğimiz Fabrikadan alacagım. Kalite olarak aynı. Hemen teslim ediyorlar. %50 daha ucuz. Hesapladım buradan alınca dört konteynırda 40.000 dolar fark oluyor. Bileti yakacagım. Sevincin den boynuma sarılmıştı.

Nijeryada Takım elbise alıyorum. Satıcı elbiseler Alman malı dedi. Kendisine bak burada Türk malı yazıyor dedim. Adam ben Almanyadan alıyorum dedi. Fiyatı 327 dolardı. Afrikada Belçika halıları diye satılan halılar, Bizim Antep halıları. Bize yıllardır Afrikada yamyam var gitmeyin dediler. Kendileri orayı pazar olarak kullandı. Türk okulları ile dengeler değişmeye başladı. Bizim öğrencilerimiz ticaretlerini Türkiye ile yapacaklar.

Bir ülkenin istihbarat yetkilileri; Bizim yaptıgımız araştırmaya göre, 25 yıl sonra Dünyadaki bir çok ülkede, Parlementerlerin %60 sizin okullarınızın öğrencisi olacak. Şu anda bu ülkeler, Biz ne dersek onu yapıyorlar. BM oyumuzu nereye verelim diye bize soruyorlar. Yarın bize deyil size soracaklar. Siz ne yapmak istiyorsunuz diye soruyorlar….

HİZMET NEDEN DÜŞMAN İLAN EDİLDİ?

Kısaca Hizmet harekatı Türk milleti lehine birilerinin ekmeği ile oynamış oluyor. Birileri ülkemizi bölmeye çalışıyor. Cemaat bitmeden bunun olmayacagını biliyor. Bundan dolayı hizmet düşman ilan edildi. Bu mesele AKP- Cemaat kavgası değil. Sürecin başında elçilere Türk okullarını kapatın talimatı meselenin arkasında kimlerin oldugunu özetliyor. 140 ülkeden öğrenci ile Türkçe olimpiyatı birilerini ciddi rahatsız etti. Hizmeti bitirme adına ciddi hazırlık yapılmış. Bu gün çok net görülen; Süreçten önce basını ele geçirmişler. AKP nin karşısına çıkabilecek iç güçler, muhalefet dahil olmak üzere dizayin etmişler. AKP devlet imkanları ile yarın hukuksuz olarak Hizmet müesseselerini kapatsa, Holdinklere el koysa, suçsuz insanları tutuklasa, Hizmete kötülük olarak ne yaparsa yapsın, içeriden ve dış Dünyadan ciddi bir tepki olmayacaktır. Tıpkı Mısırda ki gibi. AKP de bunu bildiği için korkmadan her türlü kanunsuzlugu yapıyor. Ama planda unutulan bir şey var. Allahın taktiri nasıl olacak. Onun rahmetinden ümit ediyorumki vakti gelince Bedirdeki gibi,Hendekteki gibi inayetini gönderecektir.

Hizmet erleri sebeplere takılmamalı. Muhalefet, TV, Gazete, İnsan hakları, Avrupa, G-20 zirvesi,…, bunlardan bize bir fayda olmayacaktır. Bizi muhafaza eden Allahtır. O isterse müesseseler olmadanda bizi korur. Bizlere hizmet ettirir. Bana göre bu süreçten sonra Hizmetin imtihanı artarak devam edecek. Süreçten sonra karşımızda farklı devletler olacaktır.

Hz MUSANIN HAYATINDAN

Hz Musa Tur dagına gitmiş. Geri döndüğünde kavminin altından bir Buzagı heykeline taptıgını görmüş. Çok sinirlenmiş. Kardeşi Harun(AS) yakasından tutmuş. Sen neden bunlara sahip çıkmadın diye sıktırmış. Harun(AS) Anamın oglu beni dinlemediler. Az daha ısrar etsem beni öldüreceklerdi. Kuran bunları bize neden anlatıyor? Bu olayı tahlil edelim. Bu insanlar Hz. Musanın asasını denize vurup yol açması, Fravunun ordusu ile bogulması mucizelerine şahit olmuşlar. Akabinde susuz kalmışlar. Hz Musa asasını taşa vurmuş. 12 farklı yerden su fışkırmaş. Sonra aç kalmışlar. Hz Musa dua etmiş. Gökten kızarmış bıldırcın eti ve kudret helvası gelmiş. Her gün yemek gelmeye devam ediyor. Bu kadar mucizeye şahit olan bu insanlar nasıl oluyorda bir ay içinde Altından yapılan buzagıya tapıyor.

HIRSIZLIGIN BEDELİ OLARAK

Hz. Musanın kavmi Mısırda iken köle idi. Bayanlar asillerin evlerinin temizliğini yapıyordu. Evlerin en mahrem yerlerine giriyorlardı. Hırsızlık yapan öldürülüyordu. Ev sahipleri kıymetli eşyalarını onlardan saklamıyorlardı. Gizliden gece vakti mısırdan kaçtılar. Kaçmadan önceki gündüz bir çogu temizlik yaptıkları evlerden altınları-mücevherleri çalmışlar. Samiri bu altınları ateşte eritip buzagı heykeli yaptı. İnsanlar ona tapmaya başladı. Kul hakkı yediler. İnsanların malını çaldılar. O kadar mucize görmelerine ragmen Allah onların aklını başından aldı. Çaldıklarına ibadet etmeye başladılar.

Bizdekiler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediler. Ülkede bozgunculuk yapıp, insanlar arasına fitne ektiler. Milyonlarca insanın hakkına hukukuna girdiler. İftiralar attılar. Allah onların aklını başından aldı. Severek birilerinin maşası oldular. Ahiretlerini batırmak için Allah onları hizmete musallat etti. Bunca günahtan sonra bunlara hayırlı iş yapmak nasip olmaz. Kim bilir müslümanlara, İslam Dünyasına nasıl zarar verecekler. Allah hidayet etleye, Kötü akibetten bizleri muhafaza eyleye.

Hasan Hüseyin Aygün
hasanali2030@yahoo.com
Facebook: hasanali2030
Twitter: @hasanali2030

“Bu AKP-Hizmet Kavgası Değil” için 3 Yorum

  • harun ülger :

    Bu siteye ilkdefa giriyorum.stv haber sitelerinde bu site in niye tanitimi yok.bunu bizden niye labrum ediyorsunuz.

  • İnşallah gözünüzdeki gaflet perdesi açılır, Fetullahda siz de yanlışınızdan dönersiniz. Bizi kimsenin batılda olması sevindirmez.

    • O gaflet perdesi çoktan açıldı Ali bey. Haramzadeleri rüşvetçileri para sıfırlamacıları kabe yolcusu sanmıyoruz artık. Ama sizdeki ne gaflet perdesiymiş ki, milletin malını gasp edenleri bile hala öyle sanıyorsunuz.

Yorum Yapın