Sadik Bir Rüya -2

Nam-ı Celil-i Muhammed’iyi Dünya’nın dört bir tarafına ulaştırmayı gaye edinen hizmet erlerinin başları sürekli Efendiler Efendisi (SAV) tarafından okşanıp, Zor anlarında onlara yol göstermiştir. Aşağıdaki yazıda hizmet erlerinin zor şartlarda görev yaparken gördükleri sadık rüyalardan birkaçı verilmiştir.

Sadik Bir Rüya -2

FİKRET BEY’İN EŞİNİN RÜYASI; O BEBEK BİZİMLE

Fikret Beyler bebek bekliyorlardı. Doğum için gittikleri hastanede bebek ölü doğmuştu. Yavruyu, Kazakistan-Çimkentte defnettik. Ölümün büyüğü küçüğü olmuyor. Gurbette insana hadiseler daha acı geliyor. Özellikle ölümler tanıdık ya da değil, herkesi çok üzüyordu. Tanışma İmkanımız olmasa bile tüm arkadaşlar bu ölüm olayına çok üzülmüştük. Adeta bir teselli arıyorduk. Allahın rahmet tecellileri her sıkıntılı günümüzde başımızdan aşagı sağnak sağnak yağardı.
Ne zaman daralsak, Bir inayet eli başımızı okşardı. Buna o kadar alışmıştımki ne zaman daralsam inayet elinin imdadımıza yetişmesini beklerdim.
Bazı vesilelerle Allah kullarının günahlarını affediyor. Doğum yapınca, Hac için Arafata çıkınca, Allah rızası için Hicret edince…günahlar sıfırlanır. Yengemiz de doğumda inşallah günah ibresini sıfırlamıştı. “Onun duasını almak kalbinin kırılmasına sebebiyet vermemek lazım diye” düşündüm. Mezarlıktan ayrılırken Fikret beye;
-“Sen hastaneye git. Bu gün okula gelme. Yengeyle ilgilen onu teselli et. Hizmete ve bize dua etsin”dedim.
Ayrıldıktan kısa süre sonra Fikret bey okulda tekrar yanıma geldi.
-“Hayırdır Fikret bey,yengeyi teselli et demiştim ya, neden geldin?.”
-“Abi onu büyükler teselli ediyor. Benim tesellime ihtiyacı yoktur. Bana okula git işlerini takip et dedi. Başladı anlatmaya; Yatağında ağlıyorken uyuya kalmış. Rüyasında Pegamber Efendimizi (S.A.V. ) görmüş. Bizim hanıma “Sen üzülme, çocuğunu biz teslim aldık, O bizim yanımızda, şimdi çok mutlu ” demiş. Bu sadık rüya sadece O kadıncağıza değil hepimize teselli olmuştu. Gurbet elde yalnız olmadığımızı bir sahibimizin olduğunu bir kez daha net görmüş olduk….

TAHSİN BEYİN RÜYASI; BEN İNŞAATA GİDİYORUM

Okul İnşaat alanına gittim. Kırılmış granitleri görünce ciddi sinirlenmiştim. Mühendisimiz Tahsin beyi görünce Üslup hatası yapıp kızdım. Tahsin bey bana;
-“Ben artık burada çalışmıyorum. Şu ana kadarki çalıştıklarım için para istemiyorum. Yarın biletimi alıp beni Türkiye ye gönderin” dedi.
Akşamki özürüm ve konuşmalarım Tahsin beyde en ufak bir yumuşama yapmamıştı. Bir ay sonra üniversiteler açılıyor. İnşaat yetişmesi lazım. Yeni birini bulup vize almak…Üniversitenin bir yıl geç açılması demekti.
Gece sıkıntıdan uyuyamadım. Sabah tahsin bey defalarca aradı. Bana bileti soracak diye telefonu açmadım. Tahsin bey odama geldi.
-“Benim biletimi alma. Ben Türkiyeye gitmiyorum.”
Arkasından -“Gitme gel” diye seslendim. -Ben kabul etmiyorum. Biletini alıyorum git.
Biraz konuştuktan sonra Tahsin Bey;
-Sebebini bir şartla söylerim. Bana soru sormayacaksın. Gece rüyamda Âli bir heyet üniversitenin arsasını gezdiler. Heyetteki yetkili Üstadımıza (Bediüzzaman Said Nursi) -Dua et dedi. Hocaefendi ile yan yana durdular. Üstad dua etti. Herkes amin diyordu. Başka bir şey sorma. Para bir şey istemiyorum. İnşaata gidiyorum.
Ben ne zaman sebepler tükense bir inayet elinin, Allah Rasulu(SAV) imdadımıza yetiştiğine şahit oldum. İnanıyorum ki, Zamanı gelince yine imdadımıza yetişecek. Bagratunilere bu hizmeti yem etmeyecektir.
ORAYA DA TEŞRİF ETSENİZ…

Rüyamda Abuja‘daki genel müdürlük binasının etrafında bir kalabalık vadı. Bütün arkadaşlarımız telaş içerisinde koşuşturuyordu. Çok önemli bir misafiri karşılayacakları heyacanlarından belli oluyordu. O sırada Genel Müdürlük binasından Hocaefendi çıktı.
Ben yanına gidip ellerinden öptüm. Başımı kaldırdığımda hocamızın üstadın simasına büründüğünü gördüm. Dedim ki
-Üstadım bu sene kız yurdu açıldı. Oraya da teşrif etseniz. Bana
-Tamam geleceğim ama şimdi erken dedi.
Başımızdaki abimiz onları okulun müdür odasına götürdü. Üstad sohbet yapıyordu. Herkes bir birine yavaşça Peygamber Efendimiz’in (SAV) sohbete teşrif ettigini söylüyordu.
Bir müddet sonra Üstad Hazretleri
-Birazda okulun bahcesinde oturalım dedi. Ben Efendimizi (SAV) görmedim ama orada olugunu hissediyordum.
Sonra ben yine üstadımızı yurda cağırdım. Yine erken dediler. Ben uyandım.

OKULU TEFTİŞ EDEN KALABALIK HEYET

Rüyamda Abujadaki Okulun bahçesinde tatlı bir telaş vardı. Başlarında Efendimiz(SAV) olan kalabalık heyet okulları teftiş ediyorlardı. Genel Müdürlük Binasına geldiler. Genel Müdür yardımcısı Mehmet beyin odasına girip biraz oturdular… Ben Efendimizin ellerinden öptüm, Heyet ayrılıyordu ben uyandım.

Bu rüyayı Birol bey bana anlatınca o kadar telaşlandımki… Efendimizin Genel müdürün odasına değilde yardımcısının odasına girmesi… Acaba nerede hata yaptım… Nasıl bir günah işledim… Bunların muhasebesi ile adeta uykularım kaçmıştı. Bir hafta sonra Türkiyeden telefon açan arkadaş ilk uçakla Türkiyeye gelseniz. Problem yok gelince görüşürüz.

Çok rahatlamıştım. Rüyayı yorumlamıştım. Demek alemi-manada benim oradan ayrılmam, Mehmet beyin Genel Müdür olarak devam edeceği taktir edilmiş. Hakikaten öyle oldu.

Hasan Hüseyin Aygün
hasanali2030@yahoo.com
Facebook hasanali2030
Twitter hasanali2030

Kategori: Köşe Yazıları

946 izlenme

Yorum Yapın