Peygamberimiz Bana da Şeker Verdi Öğretmenim

''Beyaz elbiseleri,nurdan yüzü ile okulumuzun yemekhanesinde arkadaşlarımı etrafına toplamış hepsine ayrı ayrı şeker veriyordu.Uzaktan görünce bana eli ile 'gel' işareti yaptı. Bende koşarak yanına gittim. Bana sarıldı,alnımdan öptü ve arkadaşlarıma verdiği şekerlerden bana da verdi. Sanki rüya değildi,gerçekti. Peygamberimiz Hz Muhammed(sav)in kokusunu da şekerin tadını da hissettim öğretmenim'' diyerek anlattı o güzel rüyasını yüzüne yansıyan heyecanı ile dünya güzeli 5.sınıf öğrencisi kız çocuğumuz.

Peygamberimiz Bana da Şeker Verdi Öğretmenim

Tüm sınıf heyecan ile dinlerken ”ne yaptın o gece de seni Efendimiz(sav) ziyaret etti” diye sorunca;

-Öğretmenim,Hz Muhammed(sav) hadislerini okuduğumuzda bir tanesinin de ‘davetlere icabet eder,mutlaka gitmeye çalışırdı” diye söylemiştiniz. Ben de o gece yatsı namazını kılıp yatarken Allah’ıma çok dua ederek ,Efendimiz(sav)i çok sevdiğimi Kendisini rüyama göndermesini diledim.Efendimiz(sav)e de n’olur seni görmem için bu gece rüyama gel” diye ısrarla yakarışta bulundum.Aynı gece rüyama geldi öğretmenim” diye cevap verdi yavrumuz.

Ah benim gül yavrum.Sen Güllerin Efendisi Hz Muhammed(sav)in gülüsün yavrum.İki dünyan da gülsün Gülsüm yavrum.

Efendimiz(sav) in sarıldığı,öptüğü dünya güzeli çocuk nasıl sarılmaz,nasıl öpülmez alnından!.Öptüm ve sarıldım tabii bende yüzü nur dolu çalışkan öğrencimizi.

Efendimizi rüyasına çağırmış ama O hem davetine icabet hem de kendisini yetiştiren öğretmenlerinin okulunu ziyaret etmiş. Gül kokusundan okulumuza da bırakmış.Ruhaniyetini hissettirerek çelimsiz omuzlarımıza güç vermiş.

”Tanrı” ismini Allah’ın isim ve sıfatları arasında görmez ve bu yüzden pekte kullanmayız ama dilimizde çok kullandığımız ”Bahane Tanrısı” deyimi vardır.Bu deyim ile Allah’ın kullarını affetmek için sürekli bahane aradığı,affetmek için kullarına geceler,günler ihdas ettiği anlatılmak istenir.

Şevkat Peygamberi (sav) de aslında çok sevdiği ümmetini ziyaret,sohbet etmek için bahaneler arıyor.Rüyalarımıza,yakazalarımıza gelmek, başımızı okşamak,sırtımızı sıvazlamak istiyor.Yeter ki davet eden davetinde ısrarcı ve O’na olan sevgisinde samimi olsun.

Efendimiz(sav) i rüyalarımızda görme ümidi ve duası ile…

 

Şükrü Ayar

http://www.turkiyetimes.net

sukruayar@gmail.com
@sukruayar

Kategori: Köşe Yazıları

1894 izlenme

“Peygamberimiz Bana da Şeker Verdi Öğretmenim” için 1 Yorum

Yorum Yapın